1907 Grubu’ndan Ali Koç ve Uğur Dündar’a destek mesajı

Fenerbahçe Kulübü’nün olaylı Mali Genel Kurulu sonrası 1907 Grubu’ndan, Başkan Ali Koç’a ve Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar’a destek mesajı geldi.

Genel kurul salonundaki bazı taraftarlar, Başkan Ali Koç’un konuşma yaptığı sırada “Taraftar istifa” diye bağırarak protestoda bulundu. Aynı grup, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar’a da benzer bir tepki gösterdi.

Protestocu grup ve diğer kongre üyeleri arasında kısa süreli yaşanan gerginlik nedeniyle Başkan Ali Koç konuşmasına ara vermek zorunda kaldı.

Yaşananların ardından bir açıklama yayınlayan 1907 Grubu, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Türk Kamuoyu’na Ve Değerli Taraftarlarımıza,

Cumartesi günü Ülker Arena’da yapılmış olan Fenerbahçe Spor Kulübü Mali Genel Kurulu’nda uzun zamandır tribünlerde ve nihayetinde kongre salonunda art niyetlerini ve hazımsızlıklarını ortaya çıkaran, ortaya çıkarmakla kalmayıp camiamızın değerlerine taban tabana zıt şekilde türlü saygısızlıklarda bulunan grubun Fenerbahçe ile kalpten, gönülden hiçbir bağı yoktur, olamaz.

Sayın Başkan’ın kendi konuşma sırasına kadar en ağır eleştirileri bile serinkanlılıkla dinlediği, tevazu gösterdiği yerde, kendisine konuşması sırasında yapılan saygısızlıklar ve hatta hakarete varan tepkilerin başka bir izahı yoktur. Söyleyeceği olan çıkar kürsüye konuşur, nitekim konuşmuştur da. Fenerbahçe kürsüsü herkese açıktır çünkü Fenerbahçe HALKIN takımıdır. Ama halkın içinden olmak farklı, ‘’nadan” olmak farklı şeylerdir..

Bir diğer husus Divan Kurulu Başkanımız Sayın Dündar’a karşı yapılan, herhangi geçerli bir sebebi olmayan tepkiler ve hakaret boyutuna varan söylemlerdir. Sayın Dündar Cumhuriyetimizin yetiştirdiği en büyük değerlerden olup her kesimin saygısını kazanmış, ismi ‘’Güvenilir İnsan” ile eş anlamlı vaziyete gelmiş, şahsına münhasır bir insan, bir gazeteci, bir Fenerbahçeli’dir.

Yeri geldiği zaman tek başına bir kolluk kuvveti gibi insan tacirlerinin, uyuşturucu tacirlerinin, tefecilerin, dolandırıcıların ve türlü musibetin karşısına tek başına dikilmiş, defalarca devletimizin kolluk kuvvetlerine ve yargısına her türlü suçun cezalandırılmasında öncülük etmiştir.

Kendisine karşı yapılan haksız tek bir eleştiriye bile kayıtsız kalmayıp gereğini yapacak kadar naif bir insan olduğu için de kongrede istifasını vermiş, ama büyük kongremizin çok büyük çoğunluğu, çok küçük bu grubun yaptığı densizliğe kayıtsız kalmayıp yoğun baskısı ile kendisini bu kararından vazgeçirmiştir.

Her yıl mali genel kurullarımız ve kongrelerimiz öncesi basın açıklamaları ile camiamızı ve bütünlüğümüzü bozmaya çalışan demeçlerin akabinde bu çirkeflikleri çıkaran sözde Fenerbahçeli olan bu üyelerle ilgili gerekli disiplin sürecinin işletilmesi yönetimimizden ve Sayın Başkan’ımızdan istirhamımızdır.

Saygılarımızla.

1907 Grubu adına, Grup Başkanı Orhan Gazi Ebcin, Grup Avukatı Nevzat Kaan Çabuk, Başkan Yardımcısı Dursun Ali Dilber ve 750 kongre üyesi daha.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir