5 yıl sonra gelen itiraf cinayeti ortaya çıkardı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde 5 yıl evvel arkadaşının öldürdüğü bir kişiyi, birlikte tarlaya gömdüklerini itiraf eden şüphelinin gösterdiği noktada, iş makinesiyle açılan çukurda çürümüş bir ceset bulundu.

Pamukkale ilçesine bağlı Pınarkent Mahallesi’nde polise giderek itirafta bulunan bir kişi, arkadaşının 5 yıl evvel bir cinayet işlediğini ve öldürülen kişiyi arkadaşıyla birlikte boş bir tarlaya götürerek gömdüklerini tez etti.

Arkadaşının öldürdüğü kişiyi gömmesine yardım eden ve duyduğu vicdan azabına 5 yıl dayanabilen şüphelinin yer göstermesi üzerine, Pınarkent Mahallesi Kocadere mevkiindeki boş tarlada iş makinesi ile hafriyat çalışması başlatıldı.

İKİ METRE DERİNLİKTEN CESET ÇIKTI

Gün uzunluğu devam eden çalışmalar sonucu tarlada açılan 2 metre derinliğinde ve yaklaşık 30 metre uzunluğundaki çukurda çürümüş bir ceset bulundu. Bir erkeğe ilişkin olduğu düşünülen ceset modülleri, çukurdan titiz bir çalışma ile çıkarıldı.

Tanınamayacak halde olan ve kanıt torbalarına yerleştirilen ceset modülleri, olay yerinde yapılan birinci incelemelerin akabinde kimlik tespitinin yapılabilmesi emeliyle isimli tıp morguna kaldırıldı.

Cesedin kime ilişkin olduğunun tespiti için gözaltına alınan şüphelilerin sözleri ve kayıp müracaatları üzerinden çalışma başlatıldı. (İHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*