Akşener gençlere seslendi: Gücünü hatırla!

GÜZEL Parti başkanı Meral Akşener, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle toplumsal medyadan bir görüntü paylaşarak, gençlere “Mankurtlaşmış ruhlar etrafını kuşatsa da; damarlarındaki asil kanı asla unutma. Sen; Cumhuriyetin temel sahibi ve bekçisi! Kim olduğunu hatırla! Gücünü hatırla! Hatırla, hatırla, hatırla!” kelamlarıyla seslendi.

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’na ait toplumsal medya hesabından bir görüntü paylaştı.

“1919 RUHUNU HATIRLA”

Akşener paylaştığı görüntüde, gençlere, Mustafa Kemal Atatürk’ü ve 1919 ruhunu hatırlatarak; “Ey Türk istikbalinin evladı! Daha 25 yaşında, Vatan ve Hürriyet Cemiyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk’ü hatırla! Samsun’da atılan o birinci adımı, 1919 Ruhunu hatırla! Hatırla ki, onlardan güç alasın. Emanetine sahip çıkasın. Umudun ateşi olasın. Mankurtlaşmış ruhlar etrafını kuşatsa da; damarlarındaki asil kanı asla unutma. Sen; Cumhuriyetin temel sahibi ve bekçisi! Kim olduğunu hatırla! Gücünü hatırla! Hatırla, hatırla, hatırla!” kelamlarıyla seslendi.

ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ MÜCADELESİ…

1919 ruhunun, Türk gencinin tarihi rolü çerçevesinden değerlendirildiği görüntüde, Osmanlı çağdaşlaşmasından bu yana ortaya konan özgürlük ve demokrasi gayreti; Ziya Gökalp, Ahmet İstek, Nezihe Muhiddin, Şehit Öğretmen Kubilay ve Tıbbiyeli Hikmet üzere Türk çağdaşlaşmasının öncü isimleri yürüttükleri uğraş üzerinden anlatıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*