Ankara’daki sel Busenur Doğanay’ın canını aldı

Yurt genelinde sağnak yağışlar tesirini devam ettiriyor.

Estkisini devam ettiren yağışlar, Ankara’da da vatandaşların ömrünü olumsuz etkiliyor.

Günler evvel çok yağışlardan berbat etkilenen kent, yeniden sağanak yağışlarla mücade ediyor.

Özellikle Keçiören, Yenimahalle ve Etimesgut ilçelerinde tesirli olan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü.

DHA’nın haberine nazaran; bir apartmanın bodrum katı sel sularına teslim olurken dairede yaşayan genç kız Busenur Doğanay, boğuldu.

“Annesini aramış ‘boğazıma kadar suyun içindeyim’ demiş”

Ankara’da meskenini basan sel suları nedeniyle yaşamını yitiren Busenur Doğanay’ın akrabası Fatih Soylu, genç kızın babasına vefat haberini veremediklerini aktararak, “Bodrum katta oturdukları için birdenbire su basmış, ansızın gövdesini aşacak düzeye gelmiş.

Annesini aramış ‘boğazıma kadar suyun içindeyim’ demiş, komşuların da yardım etmesine karşın açamamışlar kapıyı. Babasına haber verdik lakin babası şu anda yaşıyor diye biliyor, yolda zira. Antalya’da yaşıyor.” dedi.


“Genç kız yardım istemiş ‘boğuluyorum’ demiş”

Mahalle sakinlerinden Fatma Ceylan da olaya birinci müdahale edenlerden olduklarını, suyu kovalarla tahliye etmeye çalıştıklarını belirterek, “Su baskını olduğunu duyunca koşarak buraya geldim. Geldiğimde yaşayan genç kız yardım istemiş ‘boğuluyorum’ demiş.

Benim gelinim beline ip bağlamış yardım etmeye çalışmış ancak su basıncı o kadar yüksektiki, olmadı. Biz evvel kendi imkanlarımızla suyu tahliye etmeye çalıştık. Kendimiz kovalarla suyu tahliye etmeye çalıştık.” diye konuştu.


“Bir apartmanın bodrum katını su basması sonucu bir kişi hayatını kaybetmiştir”

AFAD’dan yapılan açıklamada ise Ankara genelinde 112 Acil Davet Merkezine 221 ihbar yapıldığı söz edilerek, “Ankara’nın Keçiören ve Yenimahalle ilçelerinde yaşanan ağır yağış sonucunda su baskınları meydana gelmiştir. İncirli’de bir apartmanın bodrum katını su basması sonucu bir kişi hayatını kaybetmiştir.Vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Ankara Vilayet AFAD Müdürlüğümüze 112 Acil Davet Merkezi’nde 221 ihbarda bulunulmuştur. Gruplarımızın çalışmaları ile İvedik’te 8 vatandaşımız mahsur kaldıkları yerlerden kurtarılmıştır.” denildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*