Apple, Martin Scorsese filmiyle sinema salonlarına girecek

Akış platformlarının sinema dünyasını domine etmeye başladığı bu dönemde Apple, farklı bir anlayışla yeni filmi için çalışmalar yapmaya başladı. Netflix modelinin yaygın olduğu platformlarda, filmler vizyona girmeden platformlar aracılığıyla izleyici ile buluşurken Apple, Martin Scorsese’nin son filmi için bunu yapmaktan vazgeçiyor. Ve şirket, ilk geniş sinema gösterimini de resmen onaylamış oluyor.

Martin Scorsese’nin Killers of the Flower Moon filmi, vizyona girmeye hazırlanırken şirket, gösterim için de Paramount Pictures ile ortaklık yapıyor.

Killers of the Flower Moon’un çıkış stratejisi yeni bir trendin parçası olarak görülüyor. Her ne kadar Netflix modeli olarak anılan ve filmlerin vizyona girmeden platformlarda yer alması son zamanların modası olsa da geçen yıl, Netflix filmi Glass Onion: A Knives Out Mystery de yayına girmeden yaklaşık bir ay önce kısa bir sinema gösterimi yapmıştı. Şimdi bu stratejiye Apple da katılıyor.

Apple’ın filmi 16 Mayıs’ta gerçekleşmesi planlanan Cannes Film Festivali’nde göstermeyi planladığı da iddialar arasında. Ayrıca Apple, filmlerini sinemalarda ilk kez göstermek için yılda 1 milyar dolara kadar harcamayı planlıyor.

David Grann’in romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Scorsese üstlenirken, başrollerde Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Lily Gladstone, Jesse Plemons, Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion ve Tantoo Cardinal yer alıyor. Film, 1920’lerin Oklahoma’sında geçiyor ve Terör Dönemi’ni (Reign of Terror) anlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir