Atatürk Havalimanı’na ‘liselerden öğrencilerin taşınacağı’ tezi

Atatürk Havalimanı’na yapılacak Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilecek fidan dikim merasimine, liselerden öğrenci taşınacağı sav edildi.

Pistleri kırılarak Millet Bahçesi yapılacağı açıklanan Atatürk Havalimanı’nda, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın da iştirakiyle 29 Mayıs’ta fidan dikim merasimi gerçekleştirilecek.

ÖĞRENCİLERE VELİ MÜSAADE KAĞIDI DAĞITILDI

Pazar günü gerçekleştirilecek merasime öğrencilerin taşınacağı tez edildi.

SÖZCÜ’nün ulaştığı bilgilere nazaran Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir Anadolu lisesinde öğrencilere veli müsaade kağıdı dağıtıldı…

ÖĞRENCİLER SERVİSLERLE TAŞINACAK

Bugün (Cuma) okul yönetimine teslim edilmesi istenen müsaade kağıdının üzerinde, “29 Mayıs Pazar günü saat 13.30-17.30 saatleri ortasında ‘Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Fidan Dikimi’ aktifliği için düzenlenecek olan seyahate velisi bulunduğumuz ……..’nın katılmasına müsaade veriyorum” sözleri yer aldı. Müsaade kağıdının veliler tarafından doldurulup, imzalanması istendi.

CHP’Lİ KAYA MEVZUYU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya da, öğrencilerle birlikte kamu çalışanlarının da taşınarak fidan dikim merasimine götürüleceği argümanlarını Meclis gündemine taşıdı.

Kaya, mevzuya ait TBMM Başkanlığına ve CİMER’e verdiği soru önergeleriyle, tezleri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e sordu.

Kaya, şu soruları yöneltti:

*Kamu çalışanları ve öğrenciler hangi münasebetle bu aktifliğe çağrılmıştır?

*Memurlara ve öğrencilere aktiflik daveti nasıl yapılmıştır?

*Öğrenci velilerinden müsaade alınmış mıdır? Alınmışsa hangi kanuna dayanılarak bu müsaade alınmıştır?

*Etkinliğe katılmayan kamu çalışanları için nasıl bir yaptırım uygulanacaktır?

*İstanbul dışından gelecek kamu çalışanları ve öğrencilerin ulaşımı nasıl sağlanacaktır? Ulaşım, yemek vd. masrafları nasıl karşılanacaktır?

*Memurların idari müsaadeli olacağı argümanları yanlışsız mudur? Siyasi bir aktifliğe katılmak için idari müsaade verilmediğine nazaran, bu müsaadenin münasebeti ne olacaktır?

*Trafik kazası vb. olumsuz durumlardan doğacak can kaybı ve ziyanların sorumlusu kim/kimler, ya da hangi kurumlar olacaktır?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*