Bilecik Belediye Lideri Semih Şahin kimdir? Semih Şahin neden CHP’den ihraç edildi?

Semih Şahin, 1965 yılında Bilecik’te doğdu.  İstanbul Teknik Üniversitesi – İnşaat Mühendisliği Kısmı’nda okudu.  Bir devir, Balıkesir Üniversitesi İnşaat Kısmı Öğretim Vazifelisi oldu. Şişli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yapan Semih Şahin 31 Mart 2019’da yapılan mahallî seçimlerde Bilecik Belediye Başkan’ı seçildi.

SEMİH ŞAHİN NEDEN CHP’DEN İHRAÇ EDİLDİ?

CHP, Bilecik Belediye Lideri Semih Şahin’i parti sorumluluğu, etik kıymetleri ve lokal idare unsurlarıyla bağdaşmayan tavır ve davranışları nedeniyle, Yüksek Disiplin Şurası’na sevk etmişti.

İçişleri Bakanlığı geçen şubat ayında Bilecik Belediyesi’ndeki rüşvet argümanlarına ait yürütülen soruşturma nedeniyle Semih Şahin, süreksiz olarak misyondan uzaklaştırılmıştı.

RÜŞVET OPERASYONU

Bilecik Belediyesi iştiraklerinden Kayı A.Ş. İdare Konseyi Lideri olan Selçuk E.’nin, bina ruhsat bedeli ve iş takibi için başvuranlardan rüşvet istediğinin tespit edilmesi üzerine, 19 Ocak’ta Bilecik Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Uğraş Şubesi takımlarınca operasyon düzenlendi.

Suçüstü yakalanan Selçuk T., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Soruşturma kapsamında mülkiye müfettişlerince elde edilen bulgularla hazırlanan rapor, Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletildi. Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma genişletilirken, Belediye Lideri Semih Şahin de dahil edildi.

Mülkiye müfettişlerince Lider Şahin hakkında ‘Memurlar ve Başka Kamu Vazifelilerinin Yargılanması Hakkında Kanun’ uyarınca ön inceleme, ‘Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Uğraş Kanunu’ kapsamında da mal varlığı soruşturması başlatıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*