Büyükada’da sokak ortasında kız çocuğunu kaçırmaya çalıştı

Büyükada’da sokak ortasında kız çocuğunu kaçırmaya çalışan kişiyi vatandaşlar engelledi.

Olay, geçtiğimiz haftalarda Büyükada’da yaşandı. Teze nazaran H.G. isimli şahıs, yaşı küçük kız çocuğuna sarılarak çocuğu kaçırmaya çalıştı.

Kız çocuğu paniğe kapılsa da etraftaki vatandaşların kendisini fark etmesi için ‘imdat çağrısı’ manasına gelen el işareti yaptı. Vatandaşı ve çocuğu fark eden etraftaki esnaf, bu kişinin yanına gelerek kızın nesi olduğunu sorduklarında akrabası olduğunu söyledi. Lakin o esnada kız çocuğunun yanından koşarak kaçtığını gören ve annesi ile babasının kız çocuğunu aradığını öğrenen esnaf, bu sefer şahsa saldırarak dövdü.

TUTUKLANDI

Polis tarafından yakalanan H.G. isimli şahıs ‘çocuğun kaçırılması ve alıkonulması’ ile ‘çocuğun cinsel istismarı’ hatasından tutuklanırken, emniyet grupları olayla ilgili çalışma başlattı.

“BİZ SORDUK O ESNADA KIZ KAÇTI”

Kız çocuğunu kaçırmaya çalışan şahsa mahzur olan vatandaşlardan Levent Budak, olay anını şöyle anlattı:

“Ada ve kıyı kalabalıktı. Adam kızı alıyor, elinden tutarak götürüyor. Götürürken de biz burada fark ediyoruz. Masa ve sandalyelere takılıp düşüyorlar. Adama ‘sen çocuğun nesi oluyorsun’ diye soruyoruz. ‘Dayısıyım amcasıyım’ üzere şeyler söyledi. Ondan sonra kız bir anda kaçtı. Alışılmış o esnada bizim bilmediğimiz bir imdat daveti varmış herhalde. Onu biz fark edemedik. Halbuki kız eliyle onu yapıyormuş. Onu ben olaydan sonra öğrendim. Biz sorduk o esnada kız kaçtı.

Ben adamı takip ettim. Takip ederken annesi ile babasını gördüm. ‘Kızınızı mı arıyorsunuz’ diye sordum. Onlar da evet deyince olayı anladım. Adamı etkisiz hale getirdik. Ben adamı tanımıyorum. Yer tıklım tıklım kalabalıktı, kıyıdaki restoranlar da büsbütün doluydu, ben de son anda fark etim. Fark edemeyebilirdik de.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*