Can Tanrıyar, Petek Dinçöz hakkında muhafaza kararı aldırdı

Can Tanrıyar, eski eşi Petek Dinçöz hakkında müdafaa kararı aldırmak için harekete geçti. Anadolu Aile Mahkemesi, Dinçöz’ün iki ay müddetle Tanrıyar’a yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama yahut küçük düşürme içeren kelam ve davranışlarda bulunmamasına, irtibat araçlarıyla rahatsız etmemesine karar verdi.

Müzikçi Petek Dinçöz iki ay evvel eşi Serkan Kodaloğlu’ndan boşanmış ve boşanmanın akabinde Amerika’ya gittiğini duyurmuştu. Lakin bu ortada daima olarak 12 yıl evvel boşandığı üretimci Can Tanrıyar ile gündeme gelmeye başlamıştı. Tamar Tanrıyar ile evli olan Can Tanrıyar bu gelişmelerden çok rahatsız olup avukatı aracılığıyla mahkemeye başvurarak Petek Dinçöz hakkında muhafaza kararı talep etti.

Talebi kıymetlendiren İstanbul Anadolu 1. Aile Mahkemesi, Petek Dinçöz’ün iki ay mühletle Can Tanrıyar’a yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama yahut küçük düşürme içeren kelam ve davranışlarda bulunmamasına, irtibat araçlarıyla Tanrıyar’ı rahatsız etmemesine karar verdi.

Dinçöz, mahkemenin uzaklaştırma kararına uymaması ve karara muhalif hareket etmesi halinde, 3 günden 10 güne kadar zorlama mahpus cezasına tabi tutulacak. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.