Düzce’de 10 at kurtarıldı: Kesim düzeneği olan binanın sahibi gözaltında

Düzce’de, boş binada at kısmı yapılacağına yönelik ihbarda bulunulunca zabıta, polis ve jandarma takımları baskın düzenledi. Hayvanların kesiti için sistem kurulduğu tespit edilirken, 10 at kurtarıldı. Bina sahibi İrfan B., gözaltına alındı.

Olay, 23 Haziran Perşembe gecesi Darıcı Mahallesi 5792 Sokak’ta bulunan boş binada meydana geldi. Belediyeyi arayanlar, boş binada hareketlilik olduğu ve çok sayıda atın binaya sokulduğu ihbarında bulundu. Zabıta grupları de durumu polis ve jandarmaya bildirdi.

ATLARI BÖLÜME HAZIRLAMIŞLAR

İrfan B.’ye ilişkin boş binaya düzenlenen operasyonda, bina içinde kesim için sistem kurulduğu ve 10 atın kısma hazırlandığı tespit edildi.

Operasyonla kurtarılan 10 at, Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü takımlarına teslim edildi. Binada yapılan aramada ise 30 kök Hint keneviri ile 30 gram esrar ele geçirildi. Operasyonda materyallere el koyuldu ve bina sahibi İrfan B. gözaltına alındı.

‘SAHİPLENDİRECEĞİZ’

Zabıta memuru Erdal Uslu, polis ve jandarmayla birlikte ortak operasyon gerçekleştirdiklerini belirterek, “10 adet yılkı atının kesileceğini tespit ettik. Atları kesilmekten kurtardık, şu anda inançlı alandalar. Vilayet Tarım Müdürlüğü ve belediyemiz ile birlikte atları sahiplendirmeyi düşünüyoruz. Gittiğimiz yerde kesim için sistem de vardı. Bölümden kurtarılan atları, Veteriner İşleri Müdürlüğü’müzün yediemin olarak tespit ettiği barınağa getirdik. Sahiplendirilmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*