Eşini ve kendini bıçaklayıp konutu ateşe verdi

Edinilen bilgiye nazaran, Sütlüce Mahallesi Kankardeş Sokak’taki bir apartmanın üçüncü katında ikamet eden Hamıd S. (44) ile eşi Ferini R. (38) ortasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyüyüp hengameye dönüşmesiyle eşini bıçaklayan Hamıd S., daha sonra kendisini bıçakla yaralayıp yaşadıkları daireyi ateşe verdi. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis grupları, koçbaşıyla meskenin kapısını kırarak içeri girdi. Konutta şüpheliyi etkisiz hale getiren gruplar, yaralı Ferini R.’yi konuttan dışarı çıkarıp itfaiye ve sıhhat gruplarına haber verdi.

Bıçakla yaralanan ve bedeninde üçüncü derece yanıklar oluşan bayan, ambulansla Eskişehir Kent Hastanesine kaldırıldı. Yangın sırasında dumandan etkilenen binadaki 2 bireye ise sıhhat gruplarınca müdahale edildi. Olayın şüphelisi Hamıd S., bedenindeki bıçak yarası ve duman zehirlenmesi nedeniyle Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Olayın yaşandığı apartmanda ikamet eden Mustafa Kale, “Karşı apartmandan el işaretleri gördüm. Duman çıkıyordu. Daha sonra 3-4 defa 112’yi arayıp haber verdim. Her taraf duman oldu. Konutun içine de duman dolmaya başladı. Kattaki başkalarını de uyarmak için dışarıya çıktım. Koridorlara da duman dolmaya başladı” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*