Gram Altın 800 Liraya Düşecek Mi? İslam Memiş, Gram Altın İçin O denli Bir Düzey Verdi Ki “Yok Artık” Diyeceksiniz

Yaşanan yüksek enflasyon, Amerika Merkez Bankası’nın (FED) aldığı faiz kararları, Rusya-Ukrayna savaşı zirveden tırnağa piyasaları derinden etkilemeye başladı. Yaptığı isabetli varsayımlarla dikkatleri üzerine çeken Piyasa Uzmanı İslam Memiş, katıldığı bir Youtube kanalında piyasalara ait soruları yanıtladı. İşte İslam Memiş’in herkesi ilgilendiren o açıklamaları.

“PARA BEDELSİZ OLURSA MAL BEDELLİ OLUR”

Dünya çapında baş gösteren yüksek enflasyon tüm ülke ekonomilerini etkilerken, global manada başlayan ekonomik kriz sonucu emlak başta olmak üzere para ve altın piyasasını tetiklemeye devam ediyor. Piyasa Uzmanı İslam Memiş, enflasyonun patlak verdiğini ve ve emtia fiyatlarında baskılanma yaşandığını söz etti. Algıda farklılık yaşatıldığına değinen Memiş şunları kaydetti:

“Küresel, finansal piyasalarda yüksek bir enflasyona karşı dünyada insanın yoksullaştığı bir sistemde ki denetimli bir biçimde enflasyon patlak verdi. Dünyadaki beşerler aslında bilerek ve isteyerek yoksullaştırılıyor burada bir sürpriz yok. Finansal okur müellifliği olan herkes şunu bilir, ne kadar para basarsanız enflasyon o kadar yüksek olur. Para ne kadar bedelsiz olursa malın kıymeti o kadar artar. Emtia fiyatlarının baskılanmasının sebebi enflasyonu insanlara hissettirmemek, algıyı farklı tarafa çekmek.”

“DOLAR TEMMUZ AYINDA ATAKLAR YAPACAK”

FED’in şahin açıklamaları dolar kurunda atakların yaşanmasına neden olurken, Memiş dolar için yaz aylarına dikkat çekerek yüksek ataklar olacağını belirtti. Piyasalarda aşağı taraflı atakların oluşması durumunda alım fırsatı doğacağını belirten Memiş, “Önümüzdeki aylarda FED siyasetlerini göz önüne alırsak yaz aylarında doların yeni rekorlar, ataklar yakalayarak üst taraflı ivme kazanacağını düşünüyorum. Yeniden kısa vade için bir kar satışı ya da aşağı istikametli bir düzeltme hareketi gelirse tekrar dövizle ticaret yapan ya da dövize muhtaçlığı olan yatırımcılar için bir fırsat olacağını düşünüyorum.” dedi.

MESKEN ALMAK İSTEYENLERE BERBAT HABER!

Son vakitlerde yaşanan kriz konut dalını de derinden etkilemeye başladı. Konut fiyatlarında yaşanan fahiş fiyatlarından ötürü konut alma hayallerini diğer bir bahara erteleten vatandaş için İslam Memiş’ten ikaz geldi. Memiş, konutların artık alınmayacak hale geleceğini belirterek hükümetin bu hususta kalıcı adımlar atacağını beklemediğini söyledi. Memiş, “Buna asla inanmıyorum” diyerek. “Kararlarınızla yaşayacaksınız, ister tedbir alın ister almayın.” sözlerini kullandı.

“GRAM ALTIN DÜŞMEYECEK”

Memiş, altın içinde her kezinde Nisan ayının son alım ayı olduğunu belirterek gram altının düşüş olmayacağını, Temmuz ayında 1000 TL olacağını söyledi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*