Hatay’da şizofren şahıstan komşusuna pompalı tüfekli taarruz

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde şizofren olduğu öğrenilen bir kişi teze nazaran, hiçbir sebebi olmadan komşusu olan Zeki Koçin ve oğlu T.M.K’ya araç içerisinde iken pompalı tüfekle saldırdı.

Araç içerisinde bulunan 15 yaşındaki T.M.K. yaralanırken, Zeki Koçin araçla olay yerinden uzaklaştı.

Oğlunun yaralandığını fark eden baba Zeki Koçin, oğlunun tedavisi için hastaneye gitti.

Hırsını alamayıp hastanede vurmaya kalktı

Hırsını alamayan saldırgan, pompalı tüfekle hastaneye geldi. Polislerin ve tabiplerin olduğu odaya giren şizofren şahıs, burada elinde pompalı tüfek ile Zeki Koçin ve oğlu T.M.K.’yi öldürmek isterken polis müdahale etti.

Ateş etmek isterken tüfek tutukluluk yaparken, polisler çabucak şüpheliyi yakaladı.

Saldırıya maruz kalan Zeki Koçin saldırganın hastaneye gelerek odalarda kendilerini aradığını belirterek, “Evimin yanında bekledi, oğlum ve ben araçtan inerken ateş etmeye başladı. Biz olay yerini terk ederken, 5-6 el ardımızdan ateş etti. Canımızı kurtarmaya çalışıp, kaçarken, oğlum yaralandığını söyledi. Bu ortada ben polis takımlarına haber verdim ve hastaneye gittim. Daha sonra elinde tüfekle hastaneye gelerek oda oda bizi arıyor. Bizim yanımızda polisler vardı elinde tüfekle geldi. Polisler o anda bana kalkan oldu. O anda oğlumda tedavi ediliyordu ve 3 sefer ateş etmeye çalıştı. Bu adama nasıl rapor verildi şaşırıyorum. Çocuğumun ve benim psikolojim bozuldu. Buna verilmiş bir rapor istedikleri üzere hareket ediyor. Bu raporun bozulmasını istiyorum. Bunların akli istikrarı yerinde, kıraathaneye giden bir insan. Can güvenliğimiz yok artık” dedi.

Akıl sıhhatinin yerinde olup olmadığı teyit edilecek

İHA’nın aktardığına nazaran saldırganın, akıl sıhhatinin yerinde olup olmadığının teyidi için Adana’da hastaneye sevk edildiğini belirten Koçin, sol bacağından yaralanan oğlunun tedavisinin akabinde taburcu edildiğini belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*