İstanbul ve Adana’da iki yabancı asıllı kişi boğuldu

Adana’da Yüreğir ilçesi Ege Bagatur Bulvarı’nda dün saat 20.00 sıralarında Elisa Yakub, ailesiyle bayram gezmesinden dönerken sulama kanalına düştü. Durumu fark eden annesi Fatma Yakub da suya atladı. Kızı ile torununun suda sürüklendiğini duyan Muhammed Hanora ve oğlu Mahmud Hanora da kanala girdi. Lakin hem Elisa, hem de annesi, dedesi ve dayısı akıntıya kapıldı.

Çevredekiler, 112 Acil Davet Merkezi’ne ihbarda bulundu. Bu sırada birtakım vatandaşlar suya atlayıp, Fatma Yakub ile kızı Elisa’yı sudan çıkardı. Muhammed Hanora da kendi imkanlarıyla kanaldan çıktı. Lakin Mahmud Hanora akıntıda kayboldu.

Çağırılan ambulansla Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Fatma Yakub ve kızı Elisa’nın durumunun yeterli olduğu öğrenildi.

OĞLUNA SON KERE BAKTI

İhbar üzerine bölgeye arama kurtarma takımları sevk edildi. Arama çalışmaları için savcılık talimatıyla kanala verilen su kesildi. Kanaldan kendi imkanlarıyla çıkan Muhammed Hanora, da takımların arama çalışmasına katıldı. Hanora’nın cansız vücudu, saat 10.00 sıralarında suya atladığı yere yaklaşık 3 kilometre aralıkta bulundu. Dalgıç polislerin çalışması sırasında Muhammed Hanora, oğlunun sudaki cansız vücudunu izledi. Hanora’nın cenazesi, olay yerindeki incelemenin akabinde otopsi için İsimli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

İSTANBUL’DA ALİBEYKÖY BARAJINA GİREN ÇOCUK BOĞULDU

Sultangazi’de Alibeyköy barajına yüzmeye giren yabancı asıllı çocuk boğularak hayatını kaybetti.

Olay, dün 17.30 sıralarında Cebeci Mahallesi Güzelce Kemeri mevkiinde meydana geldi. Teze nazaran Suriye asıllı Abdullah Hamadag(9) arkadaşlarıyla birlikte Alibeyköy Barajı’na girdi. Bir müddet sonra arkadaşları, Hamadag’ı suda hareketsiz durduğunu görerek gölden çıkarttı.

Çevrede piknik yapanlar çocukların yardım çığlığı üzerine 112’yi arayarak ambulans istedi. Ailesiyle birlikte pikniğe gelen ve birinci yardım sertifikası olan Mahmut Torun yaklaşık 40 dakika kadar Hamadag’a birinci yardım müdahalesi yaptı. Olay yerine yürüyerek gelebilen ambulans takımları Torun’un birinci yardım müdahalesine devam ederek sedye ile ambulansa taşıdı. Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Abddulah Hamadag tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Polis olayla ilgili çalışma başlattı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*