Sabah 05:30’da kepçelerle girdiler, vatandaş isyan etti: Ayıp! Ayıp! Neyi kaçırıyorsunuz

Son yıllarda bilhassa büyük kentleri betona boğan projelere imza atan AKP’li belediyeler, Çekmeköy’de bir yeşil alana iş makinelerini soktu. Halkın karşı çıkmasına karşın sabah 05:30 sıralarında parka giren makineler yeşil alanı kazmaya başladı. Mahalle sakinleri, “Sabahın beş buçuğunda inşaat başlar mı? Neyi kaçırıyorsunuz? Ayıp! Ayıp!” diyerek reaksiyon gösterdi.

İstanbul’un Çekmeköy ilçesi Mehmet Akif Mahallesi’nde Ulus Pazarı’nın yakınında bölgedeki tek yeşil alan ve sarsıntı toplanma olan parkın AKP’li Çekmeköy Belediyesi tarafından imara açılıp, yapılaşma ısrarı sürüyor.

ARBEDE YAŞANMIŞTI

Dün akşam çalışmaları başlatmak için iş makinelerinin bölgeye geldiğini duyan mahalle sakinleri, parkta toplandı. Parkın yıkımının durdurulması için direnen ve sloganlar atan vatandaşlara bir mühlet sonra polis ve zabıta müdahale etti. Direniş karşısında takımlar geri çekildi.

PARKTA YIKIM BAŞLADI

Bu sabah saat 05.30 sıralarında ise iş makineleri ve belediye çalışanları parka tekrar girdi. Parkta iş makinelerinin çalışmalara başladığı görülürken, mahallelerindeki yeşil alanı korumak isteyen mahalleli de yaşanan duruma reaksiyon gösterdi.

SLOGANLAR ATTILAR

Ellerinde ‘Parkını koru’, Betoncu lideri dur’, ‘Adalet’ yazılı pankartlar bulunan vatandaşlar ‘Kurtuluş yok tek başına, ya daima birlikte ya hiç birimiz’ sloganları attı.

“SABAHIN BEŞ BUÇUĞUNDA İNŞAAT BAŞLAR MI? NEYİ KAÇIRIYORSUNUZ?”

Vatandaşlar, “Senin çocuğunda burada oynamayacak mı? Sabahın beş buçuğunda inşaat başlar mı? Neyi kaçırıyorsunuz? Ayıp ulan ayıp! Park gidiyor. Milletin parkına göz koyuyorsunuz.” diyerek olaya reaksiyonunu lisana getirdi.

“BENİM MEVTİ ÇİĞNEYECEKSİNİZ BURADA”

Bazı vatandaşlar ise iş makinelerinin çalışmalarını durdurmaya çalıştı. Parkın içinden manzara çeken bir vatandaş iş makinesinin önüne geçerek görevlilerle tartıştı. “Siz dün bu türlü mi kelam vermiştiniz. Benim vefatı çiğneyeceksiniz burada. Ruhsatı gösterin. Senin arsan değil burası.” diyerek iş makinelerine pürüz olmaya çalıştı.

KAFTANCIOĞLU: GİDERAYAK YEŞİL ALANLARI RANTA ÇEVİRMEYE KALKIYORLAR

CHP Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, toplumsal medya hesabından görüntülü bir paylaşım yaparak parktaki çalışmalara reaksiyon gösterdi. Daha evvel parkta çekilmiş bir görüntüyü paylaşan Kaftancıoğlu,

“Bu parka iş makinalarını soktular bugün! Giderayak park dahil kalmış bütün yeşil alanları ranta çevirmeye kalkıyorlar hala. O parka o akaryakıt istasyonunu inatla yapmaya kalkarsanız şayet, gittiğiniz gün o istasyonu oradan kaldırıp yine park yapmazsak şayet sizin üzere olalım!” sözlerini kullandı.

“AKP TEK BİR YEŞİL ALAN BİLE BIRAKMAMAYA KARARLI”

KORKUSUZ muharriri Barış Yarkadaş da park alanından imajlar paylaşarak, “AKP’li Çekmeköy Belediyesi, ilçenin en büyük parklarından birini yapılaşmaya açıyor. Mehmet Akif Mahallesi’ndeki parkın bir inşaat şirketine devredildiği öğrenildi. Mahalle halkı ise parka sahip çıkmaya çalışıyor. AKP tek bir yeşil alan bile bırakmamaya kararlı.” dedi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.