SHIB, DOGE Değil! Bu Altcoin İçin 10 Dolar Tahmini!

Geçtiğimiz yıllarda SHIB ve DOGE gibi kuruş fiyatlı altcoin’ler için 1 dolar, hatta 10 dolar tahminleri yapılıyordu. Son zamanlarda bu beklenti SEC davasında elde ettiği üstünlük nedeniyle XRP üzerinde yoğunlaşıyor.

SHIB ve DOGE düşerken, bu altcoin için 10 dolar beklentileri ortaya çıkıyor

XRP yanlısı avukat olan John Deaton, en son açıklamalarında XRP fiyatının 10 dolara ulaşabileceğini öne sürdü. Yakın tarihli bir röportajda Deaton, SEC davasının ardından XRP fiyatının bu hedefine yönelik analizlerini paylaştı.

Deaton, XRP’yi 0,48 dolar olarak fiyatlandırıldığında eleştiren, ancak değeri 1 dolar veya üzerine çıktığında hevesle satın alacak olan yatırımcıların davranışlarından bahsediyor. Bu tür bireyler arasında bir şeyi kaçırma korkusu (FOMO) fenomeni olabileceğini öne sürüyor.

Avukat, nunu göz önünde bulundurarak, XRP’nin potansiyel olarak ATH seviyesine ulaşacağını tahmin ediyor. Ayrıca, önceki 3,85 dolar seviyesini aşacağını söylüyor. Ancak Deaton, XRP’nin üç haneli değerlere ulaşacağına inanmadığını, bunun yerine 2 ila 10 dolar aralığında kalacağını açıkladı.

Altcoin bu yıl 1 dolara ulaşabilir mi?

Google Bard AI sohbet robotu, XRP’nin bir yıl önceki fiyat noktasının altına düşmesinin ardından bu yıl 1 dolarlık fiyat noktasını geri alma olasılığını değerlendiriyor. Yakın tarihli bir sohbette Bard’a “XRP şu anda 0,52 dolardan işlem görüyor. Tokenomikleri, topluluğu ve XRP ekosistemi ile Ripple’ı etrafındaki gelişmeler ile 2023’te 1 doları dörecek mi?” diye sorduk.

Soruya yanıt veren Bard, XRP’nin bu yıl çok istenen 1 dolar fiyatına ulaşabileceğinden bahsetti. Ancak AI chatbot, kripto piyasasının öngörülemeyen doğası nedeniyle bu tahminin garanti edilmediğini ileri sürdü. XRP fiyatının bu yıl 1 dolara yükselmesine katkıda bulunan birkaç faktörün altını çizdi.

İşte XRP’yi 1 dolar yolculuğunda destekleyebilecek faktörler

Tokenomik ile ilgili olarak, chatbot, XRP’nin deflasyonist bir coin olmaya devam ettiğini söyledi. Ayrıca, toplam XRP arzının 100 milyar ile sınırlandığını belirtti. BTC ve DOGE gibi diğer coin’leri aksine, yeni XRP basılmamaktadır. Ancak halihazırda var olan XRP tokenleri yakılabilmektedir. Bu da coin için deflasyonist bir eğilime işaret ediyor.

Öte yandan Bard, XRP’nin 1 dolarlık fiyat hedefine karşı çıkacak faktörlerin arasında Ripple’ın SEC davasındaki bir kayıp ve genel kripto piyasasının durumu olduğunu vurguladı. Özellikle, piyasa gözlemcileri sürekli olarak SEC davasının önemini vurguladılar. XRP için olumlu bir kararın büyük kazançlarla sonuçlanacağına, olumsuz bir kararın ise büyümesini engelleyebileceğine inanıyorlar.

Ripple bir yıl içinde halka arz olabilir

Son olarak, 10 dolarlık fiyat tahmini yapan kripto avukatı John Deaton, Ripple’ın potansiyel halka arzının önceki analist projeksiyonlarıyla uyumlu olarak 100 milyar doları aşan bir değerlemeye yol açabileceğini öne sürüyor.

Deaton, SEC davasının sonu yaklaştıkça, Ripple’ın potansiyel halka arzı (IPO) etrafında büyüyen tartışma hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Ayrıca, Ripple’ın bir halka arz yolunda olduğunu ve şirketin SEC’e karşı açtığı davada tam bir zafer elde etmesi durumunda bir yıl içinde bir halka arzın beklenebileceğini kaydetti.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, SEC-Ripple davasından son gelişmelere bu sayfadan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx