Ulusal Ekipler Sorumlusu Hamit Altıntop: ‘Hepimizin gayesi Türk futbolunu ileriye taşımak olmalı’

Milli Kadrolar Sorumlusu Hamit Altıntop, Türk futbolu hakkında görüşlerini belirtti. Altıntop, Harika Lig’in kalitesine vurgu yaptı.

“HEDEFİMİZ OYUNU GÜZELLEŞTİRMEK”

Ligin marka kıymetini arttırmak istediklerini lisana getiren Altıntop, “Fikstürün bir kıymeti var diye düşünüyorum. Bol gollü, hoş ve Fair Play içinde bir dönem olsun. Ligin kalitesi, düzeyi ve kültürü de böylelikle artar. Zira maksadımız oyunu güzelleştirmenin yanında marka bedelini de yükseltme. Taraftar sayısını da arttırmak istiyoruz” tabirlerini kullandı.

“HEDEFİMİZ TÜRK FUTBOLUNU İLERİYE TAŞIMAK”

Yeni idare heyetinin aldığı kararları da kıymetlendiren Altıntop, “Kararların alınması gereken bir yerdeyiz. İstişarelerimiz yaptık ve kararlarımızı aldık. Umarım hakikat kararlardır. Tabi fatura günün sonunda çıkıyor fakat burada düzgün niyet ve uğraş içindeyiz. Geçen idare de böyleydi. Gerçek tahliller yaparak, kulüplerimizle ve siz medya ayağıyla gerçek irtibatı kurarak, hakikat bildirileri verebilmek değerli. Hepimizin gayesi Türk futbolunu ileriye taşımak olmalı. Gençlerimize yanlışsız yolu göstermek ve yanlışsız eğitimi vermeliyiz. Rekabette bir şampiyon olacak birileri de küme düşecek, bu işin doğalı” diye konuştu.

“İSTEKLERİMİZİ KIYMETLENDİRMEMİZ GEREKİYOR”

TFF idaresinin yeni misyona geldiğini ve kulüplerin isteklerine yanıt vermek için çalıştıklarını belirten Altıntop, “Yeni bir idare var ve oturup konuşacağız. Gerçekçi olmamız gerekiyor ve isteklerimizin gerçekçi olup olmadığını değerlendirmememiz gerekiyor. Kimi mevzularda natürel kısa vadeli düşünebiliriz ancak kimi hususları da uzun vadeli düşünmeliyiz. Ona nazaran de uygun yatırım yapmamız gerekir. Eğitim çok değerli onu ihmal edersek hayallerimizi gerçekleştiremeyiz” dedi.

“LİGİN KALİTESİ OYUNCU GELİŞİMİNİ ETKLİYOR”

Eylülde oynanacak ulusal maçlar öncesi de Altıntop, “Ligin kalitesi oyuncumuzun gelişimini etkiliyor. Onların gelişimi ve özgüveni de ulusal ekibe yansıyor. Paydaşların tıpkı amacı kovalaması ve bunun için de fedakarlık yapması gerekiyor. Biz kulüplerimizin en büyük destekçileriyiz. Eksikler ve yanlışlar olacaktır fakat insanın olduğu yerde her vakit tahlil vardır” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*