Yavaş: Belediye liderine yapması gereken şeyleri yaptığı için teşekkür ediyorsunuz

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, İvedik Organize Sanayi Bölgesi ile Teknopark Ankara’nın ortaklaşa düzenlediği programa katıldı. Sanayicilerin problemlerini ve taleplerini dinleyen Yavaş, büyükşehirin yaptığı yatırımlar için teşekkür edilmesini garip bulduğunu lisana getirdi.

Toplantıya; İvedik Organize Sanayi Bölgesi Lideri Hasan Gültekin, Fen İşleri Daire Lideri Erol Gündüz ve bölgede yer alan endüstriciler katıldı. Yavaş, “Bir belediye liderine zati yapması gereken şeyleri yaptığı için teşekkür ediyorsunuz. Son derece yanlış buluyorum. Bu bizim vazifemiz, bunun için maaş alıyoruz” dedi.

ANKA’nın haberine nazaran konuşmasında Ankara için öne çıkan iki vizyon olduğunu kaydeden Yavaş, şunları söyledi:

“Bunlardan biri bilişim ise başkası tarım. Yalnızca geçen yıl ABB olarak çiftçi kayıt sistemine kayıtlı çiftçilere verdiğimiz arpa, buğday ve nohut ve büyük takviyeler var. Mazot, tohum, gübre takviyesine kadar her türlü takviyesi verdik. Artık çiftçiler tarıma geri döndü. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara, herkese takviye oluyoruz.”

Büyükşehir olarak bilişim alanında da çalışmalarının sürdüğünü belirten Yavaş, “Dikmen Vadisi’nde bir tane TechBridge ismi altında bir bilişim köprüsü açtık. Türkiye’de birinci kere belediye teknokentini kurmak için şu anda ruhsata başvurmak üzereyiz. Sanayi Bakanlığına başvurduk. Bir tane de Kuzey Ankara’da yolun sağında boş meskenler vardı, bir tanede oraya kurduk. Bir tane de Ulus’ta kuruyoruz. Ulus’taki tarihi Emek İşhanı’nın içerisinde 2-3 tane dükkân var. Üniversitelerin son sınıf öğrencileri dâhil yatırım yapmak isteyen imkânı olmayan gençlere açıyoruz. Akıl akıldan üstün. Kimden nasıl proje çıkacak belirli olmuyor. Bunlarda yeniden endüstrimize dayanak olmak için emirlerinize amade olacaklar. Sizlerden rastgele bir para ve gelir beklentimiz yok. Yalnızca Ankara’da yetişen yeterli okullar okuyan gençlerin yurt dışına gitmesini istemiyoruz. Burada kalsınlar burada üretsinler istiyoruz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*