Yeni YouTube TV güncellemesinde 4 görüntü birebir anda izlenebilecek

YouTube TV, yakında “Mozaik Modu” ismi verilen bir bilhassa ile tekrar kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu özellik sayesinde birebir anda dört adede kadar canlı yayın ve görüntü izlenebilecek. 

Yeni özellikler ortasında, şirketin TikTok şekli kısa biçimli görüntü hizmeti olan YouTube Shorts’un büyük ekranlarda görüntülendiğinde ekrana kolaylıkla ahenk sağlayan optimizasyonu da yer alıyor. YouTube Shorts, şu anda birtakım akıllı TV’lerde (LG’ler gibi) izlenebiliyor olsa da her TV modelinde izlenemiyor. Ayrıyeten mevcut Shorts görüntüleri dikey boyutlandırma nedeniyle TV’lere pek uygun değil. Yeni güncelleme sonrası YouTube TV’yi destekleyen tüm televizyonlarda Shorts görüntüsü kaliteli bir biçimde izlenebilecek. 

Google’ın yeni güncellemesi, TikTok’un giderek akıllı televizyon alanına girmesiyle geldi.

Google yeni rakibine karşın pazarda çok daha avantajlı. Tüm akıllı televizyonlarda YouTube uygulaması varsayılan olarak yüklenmiş bir halde bulunuyor. Hatta televizyon kumandalarında YouTube kısayol tuşu dahi bulunuyor. 

Son olarak Premium abonelerin kitaplıklara göz atabileceği, oynatma listeleri ve albümler ekleyebileceği yeni bir YouTube Music TV uygulaması sunulacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*