Attila Szalai kiralık gönderildi! İşte yeni takımı

Fenerbahçe’nin geçtiğimiz yaz Almanya’nın Hoffenheim takımına 12.3 milyon Euro bonservis bedeliyle sattığı Attila Szalai, Freiburg’a kiralandı.

Hoffenheim’da sezonun ilk yarısında sadedece 5 maçta süre alan Szalai’nin transferi resmen açıklandı. Freiburg’dan yapılan duyuruda “Macar milli futbolcu Attila Szalai, sezon sonuna kadar TSG Hoffenheim’dan SC Freiburg’a kiralık olarak transfer oldu.” ifadelerine yer verildi.

ATTILA SZALAI: “AVRUPA ŞAMPİYONASI’YLA İLGİLİ BÜYÜK PLANLARIM VAR”

EURO 2024 öncesi daha fazla forma şansı bulacağı bir takıma gitmek istediğini vurgulayan 26 yaşındaki oyuncu, Freiburg’a imzası sonrası yaptığı açıklamada “Bu yıl Almanya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası ile ilgili büyük planlarım var ve bunun için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Yeni meslektaşlarımı ve yeni kulübümdeki zorlukları gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum.” diye konuştu

HARTENBACH: “SZALAI BİZİ HEMEN YARDIMCI OLABİLİR”

Alman takımının sportif direktörü Klemens Hartenbach ise Szalai’nin transferiyle ilgili “Savunmadaki mevcut durumumuza çok iyi bir çözüm bulduk. Attila’nın uluslararası deneyimi var ve bize hemen yardımcı olabilir. Kendisi sağlamlığı ve mücadele gücüyle savunmamız için her şekilde önemli bir faktör olabilir. Birlikte geçireceğimiz zamanı gerçekten sabırsızlıkla bekliyoruz ve hepimiz hedeflerimize ulaşmak için çok çalışıyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx