Çayını İçti Kahvaltısını Yaptı Dükkanı Soymayı da Unutmadı!

Gaziosmanpaşa’da bir bijuteri dükkanına müşteri gibi gelen bir şüpheli bazı ürünlerin fiyatlarını sordu. İş yeri sahibiyle yarım saate yakın sohbet etti.

ÇAY İÇTİ KAHVALTI YAPTI

İkram edilen çayı içip kahvaltısını da yapan şüpheli, sohbet esnasında iş yeri sahibinin dikkatini dağıttı. Bu sırada 7 kol saatini çalıp elindeki poşete dolduran şüpheli, parfüm reyonundan da bir parfümü kaşla göz arasında elindeki poşete koydu. Hem iş yeri sahibiyle sohbet eden hem hırsızlık yapan şüpheli, iş yerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

“ANLAMADAN SOYULDUK”

İş yeri sahibi Büşra Erdemci, “Bir kişi normal bir şekilde giriyor içeri parfüm alacağım diye. Bir parfüm alıyor diğerini de eşime soracağım diyor. Eşine soruyor arıyor derken biz de onu bekliyoruz burada. Daha sonra ‘Buyrun beklerken kahvaltı yapalım’ dedik. Çayını içip simidini yiyor o arada eş zamanlı olarak kalkıp geri geliyor. Biz fark etmiyoruz. Ürünlere bakayım derken elini arkasına atıp çantasına atıyor ürünleri. 7-8 tane saat alıyor. Kasa arkasından parfüm alıyor. Bu olay 45 dakika kadar sürüyor. Biz kişiye güveniyoruz kişiye aslında güvenilmemesi gerekiyor. Bizim Güneşli’ de bir şubemiz var oraya da uğramış, ‘Ben yurt dışından Almanya’dan geldim’ demiş.

BU İLK VUKUATI DEĞİL

“Çevredeki dükkanlara da uğramış, yani dükkan dükkan gezip mal toplayan biri. Saatle parfüm aldı ama hiçbiryey satın almadı, fiyat sordu. Paketlettiği parfümler masanın üzerindeydi. ‘Bir işim çıktı’ diyerek acele bir şekilde dükkandan çıktı. Eli cebinde ya da eli arkasında ürünü poşete atarak geziyor. Mavi poşeti var elinde gayet rahat bir şekilde geziyor.” dedi. Erdemci, “Çaldığı parfüm müşterimizin özel siparişiydi. Müşteriye teslim edilecek bir siparişti. Müşteri geldi siparişi teslim edeceğimiz zaman parfümün olmadığını fark ettik.Parfümü bulamayınca hırsızlık olayını fark ettik. Çok efendi, çok profesyonel, görüntüsüyle tamamen klas bir insan olarak görünüyordu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx