Şenol Güneş istifa mı etti? Beşiktaş’ın teknik direktörü istifa edecek mi?

Beşiktaş, UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. hafta maçında 2 farklı öne geçmesine rağmen Lugano’ya mağlup oldu. Dolmabahçe’de 3-2 kaybeden siyah-beyazlılarda taraftar istifa çağrısı yaparken maç sonu teknik direktör Şenol Güneş, taraftardan özür diledi. Peki, Şenol Güneş istifa mı etti? Beşiktaş’ın teknik direktörü istifa edecek mi?

ŞENOL GÜNEŞ İSTİFA MI ETTİ?

Sosyal medyada Şenol Güneş’in istifa ettiğine dair paylaşımlar yer alıyor fakat resmi bir açıklama henüz yok.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Lugano karşısında 2 farklı öne geçtikleri mücadeleyi 3-2 kaybetmelerini değerlendirdi. “Sözün bittiği yerdeyiz” diyen Şenol Güneş, taraftarın stattan ayrılmadığı ve istifa çağrıları yaptığının sorulması üzerine ise “Haklılar, özür diliyorum” dedi.

“ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN KAZANMAMIZ GEREKEN MAÇI KAYBETTİK”

Çok üzgün olduğunu dile getirerek sözlerine başlayan Güneş, “Bizim için sürpriz bir sonuç oldu. Rakiplere için de öyle. Tam tersini düşündük. Buradaki sonuçla gruptaki avantajı çoğaltmak istiyorduk. Oyun da istediğimiz gibi gidiyordu. Kırmızı kart sonrası direnmeye çalıştık. 80’den sonra goller gelince direncimiz kırıldı. Sonra savunmaya çalıştık, gollerle direncimiz kırıldı. Sözün bittiği bir yerdeyiz. Beklemediğimiz bir sonuç çıktı. Seyircimizin önünde, onlara umudumuzu anlatmaya çalıştık. Bugün iki yönlü oyunu iyi taşıdığımızı düşünüyorum. Kırmızı sonrası yorgunluk da oldu. Golle direncimiz kırıldı. Bir eksiklik varsa, o benim eksikliğim. Bugünkü oyunumuz, bu oyuncularla bu maçı kazanmaya yeterliydi. Taraftarımızdan özür diliyorum. Bugün bu statta bu duruma düşmek, söylenecek bir söz bulunamaz. Yönetime olumuz tezahüratlar oldu. Şartlar ne olursa olsun kazanmamız gereken bir maçı kaybettik” ifadelerini kullandı.

“TOPARLANMAK İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEK LAZIM”

Futbolcularla arasında herhangi bir sorun olup olmadığına ilişkin ise tecrübeli çalıştırıcı, “Benim bir sorunum yok, oyuncunun da olduğunu düşünmüyorum. Bana yansıyan olumsuz bir şey yok. 2-0 öndeyken 3-2 oldu. Eksikler var, tercihlere bağlı sıkıntılar olabilir. Fiziksel dalgalanmalar olabilir. Geçen sene daha dinamikti, bu sene özellikle son bölümlerde kaybettiğimiz maçlarla travma yaşadığımızı söylüyorum. Toparlanmak için her türlü desteği vermek lazım. Taraftar da yönetim de herkes verecek” cümlelerine yer verdi.

“BENİM SORUMLULUĞUM”

Taraftarın yenilgi sonrası tepkisini normal bulduğunu belirten Şenol Güneş, “Beklediği olmayınca eleştiri yapması normal. Ben yönetimi değil, Beşiktaş’ın ne yapması gerektiğini savundum. Olumuz sonuçları ne taraftar ne yönetim ne biz istiyoruz. Transfer bitmişti. Bu oyuncularla iyi sonuç alacağımızı düşünüyorduk. Benim sorumluluğum. Bunu yönetim ve camia da değerlendirecektir. Saha içinde ve dışında eleştirilmek bu işin doğasında var. Ama bunların oyunculara olumsuz etki yapmamasını isterim. Hiçbir mazeret bugünkü skoru savunmak için yeterli değil” şeklinde konuştu.

“DEĞİŞİKLİKLER RAKİBİN İŞİNE YARADI”

Oyuncu değişikliklerinden beklediği etki alamadığını da vurgulayan Güneş, “Kırmızıdan sonra sürekli gelmeye başladılar. Aboubakar ve Ghezzal da yorulmuştu. Defansın bir direnci vardı. Önde karşılamak için daha çok koşan, rakibe müdahale edecek oyuncular koymak istedik. Önde top tutamıyorduk. Rakip de geliyordu. Bu değişiklikleri yaptık. Ama bunlar ne kadar işe yaradı, rakibin işine yaradı” diye konuştu.

“MAZARET SUNMAYI DOĞRU BULMUYORUM”

Siyah-beyazlı taraftarların, Lugano maçını protokol tribününden takip eden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye gösterdiği tepki ve Büyükekşi’nin stadı terk etmesiyle alakalı Şenol Güneş, “Bunlar saha dışı olan olaylar. Bu maçta sahada kalmak önemliydi. Oyun da rahat gidiyordu. 2 kart da bence çok ağır bir karar. Maçın kötü gidişinden sonra TFF Başkanı, seyirci, bunları benim söylemem doğru değil. Biz maçı kaybettik. Maçı başka alana taşıyarak mazeret sunmayı doğru bulmuyorum” dedi.

“TARAFTAR HAKLI”

Şenol Güneş, taraftarların stadı terk etmediği ve istifa çağrısı yaptığının hatırlatılması üzerine ise, “Taraftarın üzüntülerini anlıyorum, haklılar. Özür diliyorum. Onları üzmek için değil sevindirmek için buradayım. Olmadı.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx