YouTube’dan Kırmızı, Yeşil ve Mavi Renkte Keşfet Deneyimi

YouTube, videoları renklere göre düzenleyerek göstermenin benzersiz bir yolunu deniyor. Android YouTube uygulamasına, renklere göre düzenlenmiş bir video akışı oluşturabileceğiniz bir özellik eklendi. Uygulamayı açtığınızda bu yeni özelliği denemek isteyip istemediğinizi soran bir kart görebilirsiniz.

Teknolojik ürünlerde kullanılan RGB renklerine benzeyen kırmızı, yeşil ve mavi renkler arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak bazı kişiler ilk daireyi kırmızı yerine turuncunun tonları olarak gördüğünü belirtmiş. Bir renk seçtiğinizde ekranın üst kısmındaki filtreler o renkle eşleşecek şekilde değişiyor. Her zamanki beyaz renk yerine seçilen renk vurgu rengi haline geliyor. Bu özellik, kullanıcıların videoları farklı ve görsel olarak çekici bir şekilde keşfetmesine olanak tanıyor.

YouTube’dan Kırmızı, Yeşil ve Mavi Renkte Keşfet Deneyimi

YouTube’dan Kırmızı, Yeşil ve Mavi Renkte Keşfet Deneyimi

YouTube, bir videonun ana rengini belirlemek için küçük resmi ve muhtemelen videonun tamamını kullanıyor gibi görünüyor. Bu, Material You Dynamic Color’ın çalışma şekline benzer olsa gerek. Bazı kullanıcılar videolara renklerine göre göz atmaktan zevk alabilir.

Tabii bu yaklaşım tuhaf görünüyor çünkü renklerin videonun içeriğiyle pek bir alakası olmayacak. YouTube aksini öne süren testler yapmadığı veya veriler toplamadığı sürece renklerin videonun konusunu doğru şekilde temsil edip etmediğini bilemeyeceğiz. Bu tarz yenilikler YouTube platformu yerine YouTube Music için daha uygun görünüyor. Sizce bu renkler videonun içeriğini yansıtacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx